جامعه خیرین مدرسه ساز کشور

جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور یکی از بزرگترین تشکل‌های مردمی جمهوری اسلامی ایران است که به ثبت قانونی رسیده و فعالیت‌های آن بر جذب مشارکت خیرین برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی متمرکز است. این نهاد مردمی از سال 1377 شمسی فعالیت خود را آغاز نموده و طی دو دهه فعالیت خود، سهم خیرین در ساخت کل مدارس کشور را به حدود 30 درصد ارتقاء بخشیده است. به عبارت دیگر از مجموع 530 هزار کلاس درس موجود در کشور، امروز بالغ بر 107 هزار کلاس درس به همت خیرین مدرسه‌ساز ساخته شده است که یک نصاب قابل توجه محسوب می‌شود.

جامعه خیرین مدرسه‌ساز در سطح استان‌های کشور، مجامع استانی را تشکیل داده که اهداف این نهاد مردمی را در اقصی نقاط کشور دنبال می‌نماید. در بسیاری از شهرستان‌های کشور نیز مجامع خیرین مدرسه‌ساز تشکیل شده که خود گویای گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی در جای جای کشورمان است.

"سازمان مدیریتی" جامعه خیرین مدرسه‌ساز بر اساس تعامل و هم‌اندیشی با نهادها و دستگاه‌های مرتبط پی‌ریزی شده است؛ لذا جامعه خیرین مدرسه‌ساز همکاری تنگاتنگ با وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور دارد و در سطح استان‌ها نیز مجامع استانی خیرین در تعامل با ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان‌ها قرار دارند و یکی از دلایل موفقیت این نهاد مردمی را می‌توان در همین عامل جستجو نمود.

طرح آجر به آجر

هدف از اجرای طرح ملی "آجر به آجر" آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و گسترش فرهنگ مشارکت عمومی و بسترسازی برای جلب و جذب کمک‌های خرد مردمی است. در این طرح که با همراهی جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور در حال برگزاری است تاکنون بیش از ۱۷۰ هزار نفر از عموم مردم در این امر پسندیده مشارکت داشتند. طرح "آجر به آجر" فارغ از میزان تعهدات مالی ترویج ایده جمع سپاری و آشنایی بیشتر آحاد جامعه با موضوع مدرسه‌سازی است. ایجاد شبکه داوطلبان مدرسه‌ساز و حفظ و توسعه شبکه خیرین مدرسه‌ساز از دیگر اهداف طرح ملی "آجر به آجر" است. پویش ملی "من‌ مادرم، بچه‌های ایران فرزند من" با هدف ساخت مدرسه دخترانه ابتدایی از ابتدای دی ماه آغاز شده و بنا دارد با استفاده از ظرفیت بانوان کشور به ساخت مدارس ایمن، برای دانش آموز کشور سرعت بخشد.

در این پویش هموطنان عزیز می توانند به ازا هر ۱۰,۰۰۰ ریال معادل یک اجر در ساخت توسعه تعمیر و تجهیز مدارس استان مدنظر خود مشارکت کنند. همچنین این فرصت نیز فراهم شده است تا با پرداخت به ازا هر ۲۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال یک کاشی یادبود بنام مادر، همسر، دختر یا دیگر عزیزان خود روی دیوار مدرسه برای همیشه به یادگار بگذارند.

جامعه خیرین مدرسه ساز کشور

راه های ارتباطی

شماره تماس
2 - 22242021 - 021
شماره نمابر
22685080 - 021
شماره تماس پشتیبانی
24572229 - 021
پست الکترونیک
info@mehremadrese.ir
آدرس
تهران، شریعتی بعد از پل صدر ،خیابان میرزاپور پلاک 38