جامعه خیرین مدرسه ساز کشور

جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور یکی از بزرگترین تشکل‌های مردم نهاد جمهوری اسلامی ایران است که به ثبت قانونی رسیده و فعالیت‌های آن بر جذب مشارکت خیرین برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی متمرکز است. این نهاد مردمی از سال 1377 شمسی فعالیت خود را آغاز نموده و طی بیش از دو دهه فعالیت خود، سهم خیرین در ساخت مدارس کشور را به حدود 30 درصد ارتقاء بخشیده است. به عبارت دیگر از مجموع 530 هزار کلاس درس موجود در کشور، امروز بالغ بر 107 هزار کلاس درس با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز ساخته شده است که یک نصاب قابل توجه محسوب می‌شود.

جامعه خیرین مدرسه‌ساز در سطح استان‌های کشور، مجامع استانی را تشکیل داده که اهداف این نهاد مردمی را در اقصی نقاط کشور دنبال می‌نمایند. در بسیاری از شهرستان‌های کشور نیز مجامع خیرین مدرسه‌ساز تشکیل شده که خود گویای گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی در جای جای کشورمان است.

"سازمان مدیریتی" جامعه خیرین مدرسه‌ساز بر اساس تعامل و هم‌اندیشی با نهادها و دستگاه‌های مرتبط پی‌ریزی شده است؛ لذا جامعه خیرین مدرسه‌ساز همکاری تنگاتنگ با وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور دارد و در سطح استان‌ها نیز مجامع استانی خیرین در تعامل با ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان‌ها فعالیت می کنند و یکی از دلایل موفقیت این نهاد مردمی را می‌توان در همین عامل جستجو نمود.جستجو نمود.

طرح آجر به آجر

هدف از اجرای طرح ملی "آجر به آجر" آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و گسترش فرهنگ مشارکت عمومی وآشنایی بیشتر آحاد جامعه با موضوع مدرسه سازی است. در این طرح که با همراهی جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور در حال برگزاری است تاکنون بیش از یک میلیون نفر از عموم مردم در این امر پسندیده مشارکت داشته اند. هدف از اجرای طرح ملی "آجر به آجر" آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و گسترش فرهنگ مشارکت عمومی وآشنایی بیشتر آحاد جامعه با موضوع مدرسه سازی است. در این طرح که با همراهی جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور در حال برگزاری است تاکنون بیش از یک میلیون نفر از عموم مردم در این امر پسندیده مشارکت داشته اند.

جامعه خیرین مدرسه ساز کشور

راه های ارتباطی

شماره تماس
2 - 22242021 - 021
شماره نمابر
22685080 - 021
شماره تماس پشتیبانی
24572229 - 021
پست الکترونیک
info@mehremadrese.ir
آدرس
تهران، شریعتی بعد از پل صدر ،خیابان میرزاپور پلاک 38